wtorek, 21 Maj 2019
You are here:

Wirtualny spacer

kliknij tutaj

Liczba gości online:

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa strona naszej BURSY?
 

Placówka na medal

Miejsce odkrywania talentów

szkola dobrych praktyk

Logo Santander Bank Polska

 

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej 2014

 

 
Światowy Dzień Żywności PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
poniedziałek, 17 października 2016 21:35


Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa dbając o zdrowie fizyczne i psychiczne każdego z nas zwróciła szczególną uwagę na obowiązujące standardy żywienia. Z tej okazji wprowadzono światowy Dzień Żywności. W kalendarzu imprez dzień ten obchodzony jest 16 października. Wychowankowie bursy poznali zasady zdrowego żywienia, zapoznali się z obowiązującą, a zarazem najnowszą piramidą żywieniową.

 

Zajęcia wychowawcze przeprowadziła pani Małgorzata Wierzchowska, opiekun działającej w bursie sekcji kulinarnej, która wprowadziła wychowanków w zasady zdrowego żywienia, zwróciła szczególna uwagę na nadmierny problem marnowania żywności, głodu i niedożywienia w Polsce i na świecie.

 

Głównym celem zajęć było wzbudzenie szacunku do jedzenia. Wychowankowie bursy w celu sprawdzenia zdobytej wiedzy wzięli udział w quizie pt. „co wpływa na ograniczenie marnowania żywności.” Na zakończenie zajęć wychowankowie samodzielnie wykonali świeże i zdrowe przekąski, którymi poczęstowano całą społeczność bursy.


Zmieniony: poniedziałek, 17 października 2016 21:48