wtorek, 21 Maj 2019
You are here:

Wirtualny spacer

kliknij tutaj

Liczba gości online:

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa strona naszej BURSY?
 

Placówka na medal

Miejsce odkrywania talentów

szkola dobrych praktyk

Logo Santander Bank Polska

 

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej 2014

 

 
Wyjście na lodowisko PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
piątek, 16 grudnia 2016 16:52


W ramach sekcji sportowej wychowankowie naszej bursy uczestniczyli w wyjściu na lodowisko. Jazda na łyżwach jest nie tylko doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale także zachowanie doskonałej sylwetki. Zdaniem wielu osób jazda na łyżwach niesie za sobą tak dużo przyjemności, że czas mija niepostrzeżenie szybko. Jazda na łyżwach pozwala zaangażować wszystkie partie mięśni, ponieważ podczas tego sportu pracuje praktycznie całe ciało.

 

Utrzymywanie równowagi, balansowanie ciężarem ciała sprawia, że bardzo silnie zaangażowane są przede wszystkim mięśnie nóg, brzucha, ramion oraz pleców, doskonale je tym samym wzmacniając. Kolejną zaletą jazdy na łyżwach jest to, że nie jest ona sportem monotonnym, ponieważ to łyżwiarz decyduje o tym, jakie wykonuje ruchy i ich sekwencja. Regularnie uprawiane sporty, także te zimowe, są doskonałym sposobem na odprężenie oraz zredukowanie nagromadzonego w organizmie stresu. Między innymi z takich właśnie powodów niezwykle ważne jest to, aby sport uprawiać także zimą, kiedy organizm ludzki jest szczególnie mocno narażony na spadek dobrego samopoczucia oraz fizycznej kondycji. Uprawianie sportów zimowych jest doskonałym sposobem na utrzymanie doskonałej sylwetki, przede wszystkim dzięki temu, że jest doskonałym sposobem na spalenie zbędnych kalorii. Sporty zimowe, takie jak łyżwiarstwo są ponadto doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych bądź rodziny.

 

Młodzież mieszkająca w bursie w ramach sekcji sportowej ma możliwość korzystania z wielu form aktywności fizycznej m.in. tenis stołowy, zajęcia tańca towarzyskiego, rozgrywki sportowe w piłkę nożną, koszykową oraz siatkową na boisku ZSP Nr 2. Dużą popularnością również cieszą się zajęcia fitness (Cross fit, Tabata). Mamy nadzieję, że aura w tym roku dopisze i pozwoli na zorganizowanie wyjazdu na narty.

Zmieniony: piątek, 16 grudnia 2016 16:56