wtorek, 21 Maj 2019
You are here:

Wirtualny spacer

kliknij tutaj

Liczba gości online:

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Sonda

Czy podoba Ci się nowa strona naszej BURSY?
 

Placówka na medal

Miejsce odkrywania talentów

szkola dobrych praktyk

Logo Santander Bank Polska

 

Raport z Ewaluacji Zewnętrznej 2014

 

 
Kampania profilaktyczna pt: „Melanż. Oczekiwania vs. Rzeczywistość” PDF Drukuj Email
Wpisany przez wychowawcy   
wtorek, 21 marca 2017 17:24


W ramach działań profilaktyki prozdrowotnej oraz Szkoły Promującej Zdrowie przystąpiliśmy do ogólnopolskiej kompanii realizowanej przez Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącej przeciwdziałaniu uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” pt.: „Melanż. Oczekiwania vs. Rzeczywistość”. Celem ogólnopolskiej akcji było zwrócenie uwagi młodzieży na negatywne skutki korzystania z używek.

Młodzież bursy poznała jaki jest wpływ uzależnień na zdrowie człowieka. Wychowankom przekazano szeroką wiedzę na temat promocji zdrowego stylu życia wolnego od nałogów. Kampania oprócz wiedzy teoretycznej wzbogacona była o 10 spotów wideo, które przedstawiały skrajnie kontrastowe obrazy, pokazujące, jak rzeczywistość bezwzględnie weryfikuje oczekiwania wobec używek.

Wychowankowie na zakończenie cyklu spotkań wzięli udział w quizie badającym wiedzę o działaniu poszczególnych używek i negatywnych skutkach ich używania. Młodzież za przystąpienie do quizu wzięła udział w loterii z nagrodami rzeczowymi.